Досвід Європи: як у Польщі стимулюють озеленювати будинки
15 Листопада 2021

У польському місті Каліш жителів, які озеленять фасад або дах свого будинку, звільнять від податку на нерухомість. Таке рішення 28 жовтня ухвалила міська рада за ініціативою мера Крістіана Кінастовскі, повідомляє hmarochos.ua із посиланням на The Mayor. Таке нововведення запрацює уже із 1 січня 2022 року. Відповідно до нових правил, від податків звільнятимуться усі, хто висадить на даху будинку або хоча б на одній зі стін будинку багаторічні рослини. 

Мерія міста пояснює своє рішення тим, що озеленення фасадів будинків має позитивний ефект на довкілля та підвищує якість життя людей. Рослини — природні фільтри забрудненого міського повітря, а ще вони регулюють температуру усередині будинку та чудово захищають від вітру і шуму вулиць.

Нагадаємо, керуючий партнер KBD.estate Євген Леськів неодноразово висловлювався на підтримку активного впровадження озеленення будинків в Україні. «На прикладі польського міста Каліш ми можемо побачити, як влада може активніше посприяти впровадженню такої екоініціативи, і це саме те, чого дуже не вистачає Україні», — прокоментував він. 

KBD.estate наразі має у своєму портфелі проект KBD.house, фасад якого буде вкритий багаторічними рослинами. Також компанія проводить обов’язкове озеленення територій навколо своїх забудов.

Поділитися